PROJEKT 'READ YOUR WAY TO BETTER ENGLISH'

Autor: Kristina Brezak, 12. 4. 2024.

Dana 20. i 21.03.2024. učenici 4H naše škole predstavili su svojim kolegama iz razreda rezultate projekta 'Read your way to better English'. Projekt je započeo u listopadu 2023. godine a predstavlja suradnju između Varaždinske županije, nakladničke kuće Profil Klett te srednjih škola Republike Hrvatske. Tako su učenici dobili pristup kodovima digitalne knjižnice na engleskom jeziku koja sadrži više od 700 naslova raznih žanrova i razina te su krenuli s čitanjem.

Tijekom veljače i ožujka učenici su čitali svoju drugu po redu knjigu koju im je zadala profesorica Brankica Vrček, ujedno i voditeljica projekta. Nakon što su pročitali roman, odabrali su zadatke iz niza ponuđenih te predstavili svoj rad drugim učenicima Škole. Pokazali su izuzetnu kreativnost, maštovitost i znanje engleskog jezika a sve to nam je i dokaz koliko se razvija njihova ljubav prema čitanju za koju se nadamo da će je nastaviti njegovati i nakon što završe svoje srednjoškolsko putovanje.

Kako su to učinili, možete pogledati u našoj fotogaleriji.