ERASMUS+: NASTAVNICI IZ ŠPANJOLSKE NA PRAĆENJU RADA

Autor: Kristina Brezak, 24. 4. 2024.

Gospodarsku školu Varaždin od 15.04.-19.04.2024. posjetilo je dvoje nastavnika iz Malage s ciljem praćenja nastave u sklopu njihove Erasmus+ akreditacije. Lorena, profesorica povijesti, geografije i povijesti umjetnosti i David, pedagog, prisustvovali su nastavi španjolskog i engleskog jezika, povijesti, geografije,povijesti umjetnosti te radionici profesionalne orijentacije. Također, učenici naše škole pripremili su im razne prezentacije kako bi predstavili našu državu, grad Varaždin i Varaždinsku županiju, mjesta svjetske kulturne baštine, židovske građevine grada Varaždina i druge zanimljivosti vezane uz naš narod i regiju.

S obzirom da nam je srijeda bila neradni dan zbog izbora, iskoristili smo to da naše goste odvedemo na kratak izlet do dvorca Trakošćan, Lepoglave i ugaslog vulkana Gaveznice. Malo je reći da su ostali oduševljeni!

Lorena i David vrlo su zadovoljni viđenim na nastavi i kažu da su dobili razne zanimljive i inovativne ideje koje će primijeniti u svom radu dok su se u našem gradu i posebice našoj školi osjećali vrlo ugodno i dobrodošlo te kući nose samo pozitivne dojmove. Nastavnici Gospodarske škole također su profitirali od ovog posjeta a nadaju se i daljnjoj uspješnoj suradnji sa španjolskim partnerima.