Učenici Gospodarske škole Varaždin briljirali na Kamelija kupu!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 26. 11. 2013.

U sklopu ovogodišnjeg održavanja Dana hrvatskog kulinarstva u Umagu održano je 8. natjecanje kuhara pod nazivom „Kamelija kup“. Učenici Gospodarske škole Varaždin osvojili su zavidno 3. mjesto!

Dani hrvatskog kulinarstva središnja su i najznačajnija nacionalna kulinarska manifestacija koja se održava pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike i Ministarstva turizma. Cilj manifestacije je afirmacija kuharske i slastičarske struke, promocija kulinarskih majstora te hrvatskih namirnica i jela hrvatske kulinarske baštine.

Kamelija kup ove godine obilježava osmu godinu uzastopnog održavanja. Samo natjecanje se održalo 10. i 11. studenog 2013. godine u hotelu “Sol Garden Istra”, u Umagu. Na natjecanju mogu sudjelovati dvočlane ekipe učenika srednjih škola za zanimanje kuhar . Našu su školu ove godine predstavljali učenici Mateja Tomašković i Nikola Blaži, pod mentorstvom nastavnice kuharstva Nevenke Bosilj.

Mateja i Nikola u Umagu su pripremali  hladno predjelo od pastrve, glavno jelo napravljeno od pilećih prsa i desert od suhih smokava te su tim jelima osvojili izvrsno 3. mjesto.

Čestitamo našim učenicima kao i mentorici na zaista izvrsnom  uspjehu!