JABUKA JE NAJZDRAVIJA!

Autor: Administrator , 20. 10. 2010.

20. listopada Svjetski je dan jabuke, ali i kuharstva - obilježili smo oba! Tom su prilikom u predvorju škole izložene različite sorte jabuka, kolači od jabuka, a učenici su na temu „Jabuka i zdravlje“ osmislili različite izreke.

Iz Hrvatskog kulinarskog saveza u praktikumu škole gostovale su poznate kuharske majstorice Marija Kuzminski (hotel Turist), Marija Denžić (Hotel Minerva) i Ljiljana Sedlarić (Hotel Coning), koje su održale radionicu „Zeleni - zdravi recepti“ i zajedno s učenicima pripremale  sarmice od kelja, biskvit od kopriva, njoke od špinata, zelene rezance i dr.

„Ovakvim i sličnim akcijama želimo kod naših učenika razviti svijest o zdravom načinu života, ali i kreativnost kod pripremanja različitih jela i slastica“- istaknula je ravnateljica škole Katica Kalogjera Novak.

U organizaciji su sudjelovale profesorice: Marija Mihalina, Nevenka Vukašinović, Mirjana Habek, Nevenka Bosilj i Štefica Vugrinec.

« Lipanj 2022 »

Gospodarska škola Varaždin / Božene Plazzeriano 4, HR-42000 Varaždin / www.ss-gospodarska-vz.skole.hr / gospodarska@ss-gospodarska-vz.skole.hr