Promocija knjige

Autor: Vjekoslav Mauriček, 1. 3. 2011.

PROMOCIJA KNJIGE

Miro Gavran: Kafkin prijatelj

Četvrtak, 03.ožujka 2011. u 19 sati, Gradska knjižnica Metel Ožegović,

Trg slobode 8a, Varaždin

O KNJIZI:

Ovaj roman donosi snažnu emocionalnu priču o prijateljstvu između dvaju pisaca - Franza Kafke i Maxa Broda - te o ženama koje su ih sudbinski odredile.

Ljubav i literatura neprestano se isprepleću u životima senzibilnih heroja.

Roman je smješten u Prag u razdoblju 1903. do 1924., a zatim tijekom 1953. u Tel Aviv. Prva desetljeća 20.st. autor je iznimno uvjerljivo opisao - pred nama je nostalgični prikaz Srednje Europe kakva odavno više ne postoji. Biografije poznatih pisaca, u Gavranovoj interpetaciji, zadobile su posve drugačija značenja. Roman neobične strukture i neobičnog literarnog postupka, drži pozornost čitatelja od prve do zadnje stranice. Na podlozi dramatičnih povijesnih zbivanja, intimne sudbine mladih junaka doimlju se bolnima i začudnima.

Profinjena erotičnost, emotivni usponi i padovi, literarni zanosi, neobično prijateljstvo i nesretne ljubavi...sve to i još mnogo više pronaći ćete u ovom kratkom romanu.

"Kafkin prijatelj" je velika novost u Gavranovom opusu, ali i tematsko osvježenje u recentnoj hrvatskoj prozi.

Ukratko...literarna čarolija za književne znalce.