"GRAD NA ZLATNOME BRIJEGU"

Autor: Administrator , 14. 3. 2011.

Varaždinski slikar Kazimir Kišasondi predstavlja se u prostoru Galerije Gospodarske škole svojim novim slikama na kojima tematizira varaždinske motive.

U srijedu 16. ožujka u Galeriji Gospodarske škole u Varaždinu otvorena je peta samostalna izložba varaždinskog slikara Kazimira Kišasondija nazvana GRAD NA ZLATNOME BRIJEGU.

Tijekom ove sezone Galerija Gospodarske škole imala je tri izložbe, a ovom je zaključila svoj rad u školskoj godini 2010./11. Prvu slijedeću izložbu imat će početkom listopada.

Slike sa otvorenja

Pogledajte i virtualnu izložbu!

___________________________________________________________________________________

Kazimir Kišasondi rođen je u Bjelovaru 1954.godine.

Tamo je završio klasičnu gimnaziju i srednju glazbenu školu.Diplomirao je i magistrirao na Veterinarskom fakultetu. Godine 1976 dolazi u Varaždin,gdje živi i djeluje i danas. Niz godina radio je u svojoj struci,a od 2008.godine radi u Gradskoj upravi.

Slikarstvom se intenzivno bavi zadnjih 5 godina. Da sada je sudjelovao na 2 skupne,a ovo mu je 5.samostalna izložba.

Kontakt: Koprivnička 29,099 231 72 25,kazimirkisasondi@gmail.com

Iz prikaza izložbe

"Kišasondi je zaokupljen harmonijom boja i oblika bez suvišnoga dekora. Posvećen je slikanju dojma što djeluje kao riječ „navrh jezika“, riječ koje tek što se nismo sjetili. Panorama će nas tako asocirati na nama poznatu građevinu koju on neće prikazati  kao objekt preslikan na platno, već kao atmosferu predblagdanskog iščekivanja. Ispod njegovoga kista Stari grad prestaje biti samo predmet već  postaje biće, ponekad postavljeno u pejzaž iz  prostora bajkovitosti. Odlike su to sugestivnoga autorskoga potpisa, stila ispunjenoga istovremeno energijom i iskrenom osjećajnošću."

Gordana Kokanović – Krušelj, prof.