HAIKU POEZIJA NA PRVI DAN PROLJEĆA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 18. 3. 2011.

U povodu Svjetskog dana poezije - 21. ožujka - u školskoj knjižnici organizirano je druženje učenika i profesora s književnicom Zlatom Bogović.

U društvu s književnicom Zlatom Bogović

Po mjesečini                                          Pjesma slavuja.                        Otvoren prozor:

na sivom kamenjaru                           Srebrni bor upija                        vjetar nosi mirisne

modre ljubice.                                      proljetnu kišu.                             latice ruža.

Susret pod nazivom Tragom haiku poezije osmislile su učenice Adriana, Magdalena (2.t) i Helena (2.o) pod vodstvom Tihane Čanjevac, prof. i Barbare Zaplatić, prof.

Uvijek nasmijana i dobro raspoložena Zlata Bogović  učenicima i profesorima predstavila je svoju prvu zbirku haiku poezije Pjesma slavuja. Nazočnima u školskoj knjižnici približila je tu kratku lirsku vrstu i zasigurno motivirala mlade da se i oni okušaju u pisanju poezije.

Zlata Bogović  pomalo je samozatajna književnica, ali s veseljem priča o svojim književnim uratcima. Piše haiku poeziju, kratke priče, pjesme, aforizme te poeziju i prozu za djecu i mladež.

Helena (2.o) uz pratnju prof. Tihane Čanjevac otpjevala

pjesmu Kud plovi ovaj brod