NAŠA ŠKOLA USPJEŠNO ORGANIZIRALA DRŽAVNO NATJECANJE/SMOTRU U ZANIMANJIMA UPRAVNI REFERENT/ICA I POSLOVNI TAJNIK/ICA

Autor: Administrator , 26. 4. 2011.

Na državnom natjecanju sudjelovalo je 8 poslovnih tajnika/ca iz cijele Hrvatske (Dubrovnika, Slavnoskog Broda, Vinkovaca, Splita i Varaždina), a na Smotri 13 upravnih referenata/ica iz Zagreba, Slavonskog Broda, Vinkovaca, Splita, Rijeke, Šibenika, Zlatara, Koprivnica, Bjelovara, Zadra, Osijeka, Pazina i Čakovca. Naša Jelena Hrkač osvojila je odlično drugo mjesto u konkurenciji poslovnih tajnica - čestitamo!

U Gospodarskoj školi u Varaždinu, u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Zagreb i Gospodarske škole, od 3.-5. svibnja 2011. godine održano je Državno natjecanje u zanimanju poslovni/a tajnik/ca i Smotra u zanimanju upravni/a refrent/ica.

Svi sudionici natjecanja na završnom skupu!

Na otvorenju su natjecatelje i sudionike te njihove mentore, Državno povjerenstvo natjecanja, organizatore, kao i sve prisutne pozdravili Katica Kalogjera Novak, ravnateljica Gospodarske škole i Milan Pavleković zamjenik župana Varaždinske županije, dok je Natjecanje i Smotru otvorila Elisabetta Fortunato, viša savjetnica Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Otvorenje i natjecanje svojim su prisustvom uveličali mr.sc. Miroslav Huđek, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport Varaždinske županije, mr.sc. Blanka Glavica-Ječmenica, zamjenica župana Varaždinske županije, predstavnici Grada Varaždina i ravnatelji srednjih škola Varaždinske županije. Program otvorenja izveli su učenici Gospodarske škole, Helena Hubak, Tihomir Bendelja ……,  te učenici Glazbene škole u Varaždinu. Program je osmislila Nadice Kolarić-Levatić, prof.

Natjecanje u zanimanju poslovni/a tajnik/ca sadrži tri dicsipline: natjecanja iz daktilografije Intersteno, rješavanja kviza u kojem iz radnog prava, te rješavanja integralnog zadatka iz područja tehnike komuniciranja i tajničkih poslova. Prvo mjesto osvojila je Jelica Rajković iz Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca iz Vinkovaca, sa mentoricom Azrom-Vesnom Abramović, dipl.prav. Drugo mjesto osvojila je Jelena Hrkač, učenica Gospodarske škole Varaždin sa mentoricom Jasminkom Kelemen, dipl.inf., a treće mjesto Karmen Leto iz Ekonomske i trgovačke škole Dubrovnik sa mentoricom Lidijom Daničić, prof.

Pobjednica natjecanja poslovnih tajnica Jelica Rajković

Naša Jelena Hrkač izvrsna druga!

Smotra se sastoji od predstavljanja učenika u rješavanju upravnog postupka na zadanu temu. Ove su godine zadani predmeti bili vezani uz povjeravanje malodobnog djeteta i oduzimanje oružja do okončanja postupka. Raspravama u rješavanju zadataka nazočili su Renata Skoko, dipl.iur., viši stručni suradnik za područnu samoupravu i civilno društvo u Varaždinskoj županiji i Milivoj Težački, dipl.iur., viši stručni suradnik za pravne poslove i upravljanje imovinom u Varaždinskoj županiji koji su komentarima popratili nastup učenika, a na kraju pohvalili učenike i njihove mentore.

Na zatvaranju Natjecanja i smotre, uz prigodan program, sudionicima su uručene nagrade, priznanja, zahvalnice i pohvalnice, a gđa. Elisabetta Fortunanto, viša savjetnica zatvorila je Natjecanje i smotru, te se zahvalila školi domaćinu, Gospodarskoj školi Varaždin, i ravanteljici škole Katici Kalogjera Novak na organizaciji i gostoprimstvu!

Viša savjetnica gđa. Elizabeta Fortunato zahvalila je ravnateljici Gospodarske škole gđi. Katici Kalogjera - Novak na uspješnoj organizaciji

Priloženi dokumenti:
ZNANJE_na_djelu_-_bilten_natjecanja.pdf (1.88 MB)