SFERA MMXI - IZLOŽBA DRAŽENA PAVLOVIĆA

Autor: Administrator , 25. 10. 2011.

Dražen Pavlović slikarstvom se bavi od 1980. g., a izlaže od 1987.g. Završio je LC u Zagrebu, a kao profesionalni likovni umjetnik djeluje od 1995. g.  Bilježi 29 samostalnih izložbi u zemlji i inozemstvu, te više od 100 skupnih.  Izložba je otvorena u srijedu, 26. listopad, a može se razgledati u radnom vremenu škole.

U Galeriji Gospodarske škole otvorena je izložba slika varaždinskog likovnog umjetnika Dražena Pvlovića, dobitnika brojnih domaćih i inozemnih nagrada.

Učenici su se nekoliko sati družili s umjetnikom; Pavlović je  demonstrirao body painting na modelima, učenicima škole, a potom je Teodor Goričanec ovjekovječio događaj na umjetničkom foto sessionu sa zanimljivom scenografijom.

Druženje učenika s umjetnikom nastavljeno je u školskoj knjižnici gdje je Pavlović govorio o svome radu i odgovarao na pitanja.

Brojni učenici škole i gosti potom su nazočili otvorenju izložbe u školskoj galeriji. Izložba Dražena Pavlovića može se razgledati do prosinca.

Uz štafelajno slikarstvo bavi se i grafičkim oblikovanjem, kulisom, scenografijom, te likovnom opremom interijera. Za svoj umjetnički rad Dražen Pavlović dobio je nekoliko vrijednih domaćih  i inozemnih priznanja. Trenutno je predsjednik Likovnog udruženja Varaždin i urednik galerije LUV-a.

„Ishodište snažnoga  dojma  koji ostavljaju slike Dražena Pavlovića treba tražiti u njegovom pristupu temi: poetikom, istodobno lirskom i refleksivnom, progovara o elementarnom - o materiji, gibanju, tami i svjetlosti, o emotivnom i misaonom. U duhu suvremenoga pristupa temi pejzaža, jasno se odmiče od  antropocentrizma, ali se pri tome, posve autentično, vraća k ontološkom. ... u tim bi pejzažima prije svega trebalo gledati slikara obuzetog iskonskim slikarskim porivom, u kojem je motiv tek povod za progovaranje likovnim jezikom.  Jer misao, žudnja, zvuk i emocija majstorskom su rukom hipostazirane u čisti likovni element.“

(prof. Gordane Kokanović – Krušelj, iz predgovora katalogu)