UČENICI ŠKOLA-PARTNERA: PRELOG, KARLOVAC, VARAŽDIN, VINKOVCI I NAŠICE, USPJEŠNO ZAVRŠILI LJETNU PRAKSU 2022.

Autor: Kristina Brezak, 14. 9. 2022.

U jednakom broju kao i prethodne 2021. godine, ukupno 69 srednjoškolaca iz pet srednjih škola-partnera, uspješno je završilo ljetnu stručnu praksu 2022. u Jadrankinim hotelima i restoranima. Jadranka turizam d.o.o. već dugi niz godina sudjeluje u programu provođenja prakse za učenike škola iz Preloga, Karlovca, Varaždina, Vinkovca i Našica.

Program ljetne prakse su ove godine kroz mjesec lipanj/srpanj i srpanj/kolovoz u ukupnom fondu od 182 sata u Jadranka turizmu d.o.o. uspješno završili učenici sljedećih škola:

I. Grupa praktikanata (ukupno 34 učenika), period prakse od 27/06 do 27/07

Škola Prelog: 10 učenika (1 kuhara i 9 učenika u servisu/konobari) pod vodstvom mentora: Anica Naranđa i Zoran Tomašić

Škola Karlovac: 8 učenika (7 kuhara i 1 učenika u servisu/konobara) pod vodstvom mentora: Emanuel Cipurić i Zdenka Tomljanović

Škola Varaždin: 16 učenika (14 učenika u domaćinstvu i 2 učenika u servisu/konobara): pod vodstvom mentorica:  Andrijana Herceg, Marina Šipek i  Marijana Habek

II. Grupa praktikanata (ukupno 35 učenika), period prakse od 29/07 do 30/08

Škola Vinkovci: 22 učenika ( 5 kuhara i 17 učenika u servisu/konobari) pod vodstvom mentora: Hrvoje Blažinkov, Eva Jurčić, Ivan Rimac i Marija Bošnjak

Škola Našice: 13 učenika (9 kuhara i 4 učenika u servisu/konobari) pod vodstvom mentora: Ana Mirković, Marija Božić, Lidija Kovačević i Željka Horvat

Praktikanti su na otoku Lošinju proveli mjesec dana te su, uz vlastiti trud, pomoć Jadrankinih zaposlenika te profesora mentora iz njihovih škola završili program prakse s velikim uspjehom.

Učenicima škola-partnera, kao i učenicima lošinjske srednje škole, Jadrankin program praksi omogućuje stjecanje suvremenih praktičnih znanja iz programa za koje se obrazuju, a najboljima pruža mogućnost primanja cjelogodišnje stipendije.