GOSPODARSKA ŠKOLA VARAŽDIN BILA DOMAĆIN MOBILNOSTI UČENIKA U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA „ŽIVI SVJEDOCI PROŠLOSTI“

Autor: Kristina Brezak, 7. 11. 2022.

Učenici i nastavnici Gospodarske škole Varaždin u razdoblju od 22. do 29. listopada 2022. godine bili su domaćini učenicima i nastavnicima partnerskih škola Erasmus+ projekta „Živi svjedoci prošlosti“.

Osim naše škole, u projektu sudjeluju i partneri iz Njemačke (Otto-Hahn-Schule Hanau), Engleske (The Howard School, Rainham) te Španjolske (IES Sant Marçal iz istoimenog mjesta s otoka Mallorce te IES Emilio Perez Piñero iz gradića Calasparre).

Radni dio projekta odvijao se od ponedjeljka do petka, a prvog su dana održane radionice u sklopu kojih su učenici partnerskih škola na projektu ostalim partnerima predstavili svoju školu, grad i državu iz kojih dolaze, kao i svoje dosadašnje aktivnosti na projektu u sklopu kojeg se snimaju svjedočanstva živih sudionika koji su tijekom svog života proživjeli važne povijesne događaje.

Kroz neformalne aktivnosti koje su uslijedili naši gosti imali su prilike upoznali povijest te prirodnu i kulturnu baštinu našeg zavičaja i domovine, pa su tako učenici imali priliku posjetiti i razgledati Varaždin te glavni grad Hrvatske Zagreb, zatim upoznati našu povijest kroz posjet dvorcu Trakošćan te Muzeju krapinskih neandertalaca, a na kraju je sve začinjeno i bajkovitim scenama iz nacionalnog parka Plitvička jezera.

O svemu dodatno pogledajte klikom na poveznicu više (u nastavku).

Posljednjeg su dana učenici sudjelovali i u radionicama koje su za njih organizirale nastavnice i učenice naše školske zadruge te su tako sami sudjelovali u izradi suvenira koje su za uspomenu sa sobom ponijeli natrag u svoje domovine.

Iz povratnih informacijama saznali smo da su naši gosti bili oduševljeni boravkom u našem gradu i državi, a sljedeća mobilnost u sklopu projekta očekuje nas u veljači iduće godine kada će domaćin ostalim partnerima na projektu biti partnerska škola sa španjolskog otoka Mallorce, IES Sant Marçal.