SJAJAN NASTUP NA DRŽAVNOM NATJECANJU "33. DAN TIPKOVNICE" ZA UČENICE IRENU JEŽOVITA I IVANU KOKOT

Autor: Administrator , 15. 11. 2011.

U organizaciji Hrvatskog stenografskog društva održano je u subotu, 12. studenog, državno natjecanje "33. Dan tipkovnice" na kojem su naše Irena i Ivana postigle sjajne rezultate!

Na natjecanju su sudjelovali učenici trećih i četvrtih razreda srednjih škola iz Hrvatske. Gospodarsku školu Varaždin su  u disciplini online prijepisa u trajanju od 10 minuta predstavile učenice Irena Ježovita i Ivana Kokot iz 3.A razreda. Rezultat natjecatelja objedinjuje ukupni broj znakova napisanih u minuti koji se umanjuje za kaznene bodove ovisne o broju učinjenih pogrešaka prilikom pisanja. Natjecatelj može biti i diskvalificiran ukoliko broj učinjenih pogrešaka prilikom prijepisa bude veći od 1%.

Učenice ja za natjecanje pripremala i prijavila profesorica Mira Šincek, a postigle su sjajan rezultat; Irena Ježovita osvojila je četvrto mjesto, a Ivana Kokot bila je jedanaesta.

U sklopu programa "33. Dana tipkovnice" održana je i informatička tribina na kojoj se profesorica Marica Piršlin osvrnula na gostovanje hrvatske ekipe na 48. Kongresu i svjetskom prvenstvu Intersteno – Pariz 2011., a prisutne je upoznala sa vremenikom prijava i održavanja svjetskog online  natjecanja Intersteno 2012, te najavila 49. Kongres koji će se održati u Belgiji. Sudionicima "33. Dana tipkovnice" gđa Vera Pendeš, zapisničarka sa Prekršajnog suda u Kutini, prezentirala je administrativnu-tehničku obradu sudskih predmeta, kao primjer dobre prakse.

Čestitamo Ivani i Ireni!