Max sucht den Superstar II 2022.

Autor: Kristina Brezak, 4. 12. 2022.

Pjevamo njemački

Gospodarska škola Varaždin i udruga Ekult organizirali su osmi po redu talentshow na njemačkom jeziku Max sucht den Superstar II  u petak, 25.11.2022. s početkom u 18h u Koncertnoj dvorani HNK Varaždin. Na „Maxu” su nastupili srednjoškolci i studenti, čak njih 62 u 25 nastupa, svi odlični glazbenici i ljubitelji njemačkog jezika.

Gospodarsku školu Varaždin predstavljale su tri prekrasne djevojke: Samantha Pernek iz 4.k razreda s pjesmom OceansMirela Žugec iz 3h razreda s pjesmom  Céline Dion: My heart will go on, a mentorica im je prof. Melanija Klarić. Magdalena Kapljić pjevala je Silbermond – Symphonie, a mentorica je prof. Marinka Klarić Zavrtnik.

„Nakon dvije godine online Maxa, ponovno smo organizirali talent show uživo što nam je svima donijelo toliku radost i sreću da ćemo ovaj Max pamtiti kao iznimno uspješan, pun dobre glazbe i još boljih emocija!” ističu ravnateljica Gospodarske škole Varaždin Jasminka Kelemen i voditeljica Maxteama Melanija Klarić, prof. njemačkog jezika.

Što nastup na ovom talentshowu znači učenicima i njihovim mentorima?

Na Maxu se pjeva, pleše, svira, recitira na njemačkom jeziku te mladi mogu pokazat koliko poznaju njemački jezik , kulturu i tradiciju.

No, ne samo to. Natjecatelji i njihovi mentori ulažu ogroman trud kako bi pjesma koja u izvornom obliku često nije na njemačkom jeziku, zvučala dobro i „njemački“, a to nije jednostavna vježba. Tim više nastup na Maxu postaje prihvaćen izazov, a uspjeh se udvostručuje kad se dvoranom prolomi pljesak.

Osim toga na Maxu upoznaješ nove ljude, prijatelje iz gotovo čitave Hrvatske, stječeš znanja, prijateljstva i sjećanja za cijeli život, puniš i obogaćuješ svoj kulturni kovčežić za život, a svaki javni nastup pomaže u izgradnji samopouzdanja, što je u mladoj dobi posebno važno.

Pobjednici ovogodišnjeg Maxa su:

1. mjesto Srednja škola Krapina:

Saša Vidović, Karla Kunštek

Mentorica: Jasna Sutlović – Pogačić

2. mjesto Srednja škola Zlatar

Ana Šimunić, Petra Šimuni

Mentorica: Melani Brezak

3. mjesto Turističko-ugostiteljska škola Šibenik

Dorian Zovke, Maša Jakelić, Dario Morić, Lana Kursar, Daniel Jurić, Zara Perkov

Mentorica: Danijela Badžim

Čestitke pobjednicima, njihovim mentorima i mentoricama, sponzorima, kao i svim sudionicima ovog jedinstvenog talentshowa na njemačkom jeziku.