Manifestacija Večer matematike 2022.

Autor: Kristina Brezak, 5. 12. 2022.

Manifestacija Večer matematike tradicionalno je održana u našoj Školi, u četvrtak 1.12.2022, s početkom u 16:00 sati.

Ove je godine organizirano natjecanje po timovima od troje učenika, a za najbolje su pripremljene i slatke nagrade.

Ukupno se natjecalo 10 timova, a sudjelovali su predstavnici 1.V, 1.T, 2.A, 2.C, 2.E i 2.V. Natjecanje je bilo vrlo uzbudljivo i neizvjesno te su 3 najbolje ekipe završile s jednakim brojem bodova. Ipak, prvo mjesto je dodijeljeno učenicama 2.A koje su prve predale svoja rješenja, učenicama Lani Bistrović, Lori Kemec i Dorotei Rabuzin.

Cilj manifestacije je ostvaren, a to je da učenici kroz nestandardne aktivnosti otkriju da matematika može biti privlačna i da rješavanje zadataka može biti zabavno i zanimljivo.

Čestitamo pobjednicima, ali i svim učenicima na sudjelovanju i nastavnicima matematike na organizaciji i provedbi manifestacije.