NAGRAĐENA MLADOST KOJA VOLONTIRA SA SRCEM!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 25. 11. 2011.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva održala je 24. studenog svečanu dodjelu godišnjih nagrada za volonterstvo osnovnim i srednjim školama. Jedna od nagrađenih škola bila je i naša!

Dodjela nagrade „Škola – prijatelj zajednice“ održana je u muzeju „Mimara“ u Zagrebu. Nagradu je uručila upraviteljica Nacionalne zaklade gđa Cvjetana Plavša-Matić i gđa Marija Boltek. Svečanosti su bili nazočni predstavnici škola – učenici volonteri i njihovi mentori. Sudionike i nagrađene je, u ime predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ive Josipovića, pozdravila i pohvalila njihov rad i aktivnosti, savjetnica Predsjednika za društvene djelatnosti gđa Zrinka Vrabec Mojzeš.

Učenice volonterke sa svojom mentoricom prof. Šincek Mirom

Na natječaj je upućen znatan broj prijava, a nakon pregleda i uvida u materijale odabrano je pet osnovnih škola i tri srednje škole čijim je volonterskim programima dodijeljena nagrada.

Nagradu za našu volontersku skupinu MLADOST VOLONTIRA SA SRCEM, koja od 2008. godine djeluje u Gospodarskoj, preuzele su učenica JASMINA HIP  i mentorica u projektu volontiranje, Mira Šincek, prof. savjetnica.

Jasmina Hip preuzima nagradu

Nagrada je novčana. Dodijeljenih 6.000,00 kn namjenski je određeno za provedbu nagrađenog inovativnog modela razvoja volonterstva. Drugi dio nagrade je stručni posjet, u travnju ili svibnju iduće godine, jednoj udruzi volontera – što će organizirati za sve dobitnike nagrade Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva.

U našu je volontersku skupinu trenutno uključena 21 učenica iz razrednih odjela poslovne tajnice, upravne referentice i komercijalistice. One aktivno volontiraju u bolnici u Udruzi „Uz tebe sam“ i u Varaždinskom caritasu – u Caritasovoj kuhinji.

Ova nam nagrada svima puno znači. Ona je potvrda da društvo prati, priznaje i podržava naš volonterski rad, a ujedno je i poticaj da se nastavi dalje još srčanije i predanije. Gđa ravnateljica Katica Kalogjera Novak i profesorica mentorica u projektu Mira Šincek ponosne su na učenice koje svoje slobodno vrijeme koriste kreativno i nadasve humano pomažući potrebitima i prenoseći dobrotu svog srca drugima.