ETWINNING DAN

Autor: Kristina Brezak, 20. 12. 2022.

U ponedjeljak 12.12.2022. organiziran je eTwinning dan na kojem su prisustvovali učenici, nastavnici i roditelji naše škole. Svrha ovog promotivnog događanja bila je predstavljanje eTwinning programa - Erasmus + i eTwinning projekata koji su uspješno provedeni na našoj školi i koji su nagrađeni eTwinning oznakama kvalitete. Kao predavači nastupili su i učenici 4. N razreda (Viktorija Ivanušić, Lucija Kovinčić, Dorotea Roginek, Klara Tomašek, Borna Grdak, Patrik Štefan i Emili Maslov)  koji su prezentirali  digitalne alate koje su koristili u različitim eTwinning projektima dok su učenice 3. C razreda (Natalija Vertuš i Valentina Milešić) održale predavanje o sigurnosti na Internetu. Nastavnici Renata Mađarić i Marko Godinić predstavili su Erasmus + projekte koji se trenutno provode na našoj školi dok su nastavnice Barbara Dukarić, Štefica Pokorny, Jasminka Prstec i Biserka Zajec predstavile provedene eTwinning projekte.

Na početku ovog događanja Biserka Zajec, eTwinning koordinatorica, upoznala je sve prisutne s eTwinning programom te je objasnila osnovne pojmove eTwinninga kao što su eTwinning platforma, eTwinning škola i eTwinning oznake kvalitete. Nakon toga su učenici prezentirali digitalne alate koje su koristili u eTwinning projektima i predavanje o sigurnosti na internetu. Iza toga su slijedili nastavnici Renata Mađarić i Marko Godinić koji su predstavili svoje Erasmus + projekte: Arts for Future i Živi svjedoci prošlosti. Barbara Dukarić, Jasminka Prstec i Štefica Pokorny predstavile su svoje eTwinning projekte: Godina čitanja, Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki i Zidno slikarstvo Ivana Rangera. Biserka Zajec je zajedno sa svojim učenicima predstavila eTwinning projekte Healthy Mind Healthy Body Safe Future, Žuta vrpca i Best EngFest.

Učenici 4. N i 3. C razreda koji su prezentirali digitalne alate i sigurnost na internetu

Nastavnici koji su prezentirali svoje projekte s ravnateljicom

Nastavnici s predstavnicom vijeća roditelja i ravnateljicom

Brojna publika: učenici, roditelji i nastavnici