GOSPODARSKA ŠKOLA VARAŽDIN U SKLOPU PROJEKTA RECEZA - REGIONALNI CENTAR ZABOK SUDJELOVALA NA 2. DANIMA TURIZMA I UGOSTITELJSTVA U ZAGORJU

Autor: Kristina Brezak, 20. 12. 2022.

Zabok je od 15. do 17. prosinca 2022. bio domaćin velike turističke manifestacije koja je okupila mlade i iskusne profesionalce, OPG-ove, proizvođače, inozemne i domaće chefove i učenike strukovnih škola, mentore i profesore te potaknula međusobno umrežavanje, mnoge poslovne suradnje, ali kroz panele prikazala i kvalitetne primjere iz prakse o održivom turizmu.

Nastavnici strukovnih predmeta iz turizma, kuharstva i ugostiteljstva mogli su sudjelovati na brojnim radionicama i okruglim stolovima. Od naših nastavnika sudjelovali su Nevenka Bosilj, Marina Šipek, Jelena Erent, Andrijana Herceg, Nataša Roginek, Ivana Medved, Vesna Zver, Alen Igrec, Ivan Tomas i Nenad Bosak.

Uz to održano je nekoliko značajnih aktivnosti, poput okruglog stola na temu „Inovacije u edukaciji – povezanost poduzetništva i obrazovanja“.

Posljednjeg dana održan je zabavni gastro advent program – ŠKOLA JE COOL na kojem su učenici partnerskih strukovnih škola demonstrirali svoje radove, znanja i vještine.

Istaknimo kako je Lorena Banek osvojila 1. mjesto u utrci konobara!