Oproštaj od maturanata

Autor: Vjekoslav Mauriček, 29. 6. 2012.

Na svečanosti podjele maturalnih svjedodžbi završnim razredima, oprostila se od najljepšeg, đačkog doba još jedna generacija učenica i učenika Gospodarske škole Varaždin.

Učenicama i učenicima završnih razreda obratila se ravnateljica Gospodarske škole Varaždin gđa. Katica Kalogjera Novak.

Drage maturantice i maturanti,

u ovom svečanom trenutku kada i službeno završava vaše srednjoškolsko obrazovanje želim vam se obratiti s nekoliko riječi.

Evo, odlazite iz škole koja vam je tri ili četiri godine bila mjesto učenja, druženja, briga i radosti. Stekli ste svoje prvo zanimanje, neka vam ono bude prva stepenica prema uspjehu u poslovnom životu. Budete li radili ili studirali, svejedno, budite dobri i vrijedni ljudi, gdje god bili donosite radost, ljubav i optimizam.

Hvala vam za sve trenutke zajedničkog druženja s nama, hvala i vašim profesorima i svim djelatnicima škole, za sva sudjelovanja na natjecanjima, projektima, aktivnostima, za vaš rad, smijeh, mladost.

Svi vas s puno dobrih želja ispraćamo u život i želimo vam uspjeh i radost. Pozdravljam vas s doviđenja jer ako ne prije, a onda za pet godina vidimo se ponovno na proslavi pete obljetnice mature.

Sretno!