TULUM S(L)OVA U DJEČJEM VRTIĆU GORTANOVA

Autor: Vjekoslav Mauriček, 22. 4. 2013.

Učenici Gospodarske škole Varaždin sa svojom su knjižničarkom pripremili pravi tulum mališanima u Dječjem vrtiću Gortanova.

Uključili smo se u projekt Tulum s(l)ova prošle godine u mjesecu studenom, kada smo se na noćnom čitateljskom susretu družili s knjigama i na taj način promicali ljubav prema čitanju. Projekt je krenuo dalje tako smo u njemu objedinili dva važna datuma – na Valentinovo čitali smo ljubavnu poeziju, a na Svjetski dan poezije 21. ožujka u školskoj knjižnici ugostili smo varaždinskog glumca Marinka Prgu s kojim smo čitali i uživali u poeziji Dobriše Cesarića.

Ta smo druženja organizirali u našoj školskoj knjižnici.

23. travnja 2013. obilježava se Noć knjige – manifestacija kojom se afirmira ljubav prema knjizi i čitanju te obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava. Budući da je dan prije, 22. travnja, i Dan hrvatske knjige, ova dva važna nadnevka objedinjuju se u jedinstvenu manifestaciju radi promicanja knjige, kulture čitanja, autora i izdavaštva.

Danas smo prvi put izašli u našu širu zajednicu i napravili Tulum s(l)ova u Dječjem domu Gortanova u Varaždinu. Čitali smo im prave, tiskane slikovnice, ali i one digitalne naših prijatelja iz Tehničke škole Čakovec, uz gitaru zapjevali smo dječje pjesmice Kad si sretan, Kad se male ruke slože, Zeko i potočić i zasladili se tortom!

Najmlađi su nas podučili svemu što su do sada u vrtiću naučili – pjevali su na engleskom, plesali gangam style, igrali se s nama, pričali nam o svojim ljubimcima…

Bit ćemo i u emisiji Klackalica Radio Varaždina pa nas poslušajte – tako smo vam pokušali prenijeti barem djelić atmosfere s našeg tuluma.

Uvjerili smo se da je takav oblik druženja uistinu jako dobar – i veliki i mali tako mogu puno naučiti jedni od drugih.

Evo nas i u medijima:

Knjižničarka