POVODOM DANA EUROPE TULUM S(L)OVA U PARKU MLADIH

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 5. 2013.

Dana 09.svibnja obilježili smo Dan Europe i skori ulazak Hrvatske u Europsku uniju čitajući prozu i poeziju na hrvatskom, engleskom, francuskom, talijanskom, poljskom i španjolskom jeziku.

Knjižničarka čita glavne informacije o Danu Europe.                  Prof. Nadica Kolarić Levatić čita na poljskom jeziku.

Anja čita na njemačkom jeziku.                      Patricija čita na francuskom jeziku.

Tulumu s(l)ova pridružile su se i učenice 1.a razreda sa svojom razrednicom prof. Melanijom Klarić.

Martina čita odlomak na engleskom jeziku Romeo and Juliet - William Shakespeare.

Dečki iz 3.h razreda (Fabijan i Ivica) počastili su nas kolačima.  Marina čita na engleskom jeziku odlomak iz Scherlocka Holmesa.

Margareta čita na engleskom jeziku Aesop´s fables.

Patricija čita na francuskom jeziku Tadijanovićevu pjesmu Dugo u noć, u zimsku bijelu noć - LONGTEMPS DANS LA NUIT, DANS LA NUIT BLANCHE D ´HIVER.

Mateja čita na francuskom jeziku Jacquesa Prevarta.  Tihana čita na francuskom jeziku Robarta Desnosa.

Marija nam je na njemačkom jeziku pročitala dva odlomka i to iz knjiga za mlade Liebe in Mai i Hundleben. Anja nam je pročitala na njemačkom jeziku odlomak iz knjige Speed Dating.

Katarina i Natalija čitale su na talijanskom jeziku pjesme A.B.Šimića, Pjesnici-I POETI, Opomena-L`AVVERTIMENTO, Povratak-IL RITORNO, Smrtno sunce-IL SOLE MORTALE.

Nikolina i Mateja na španjolskom jeziku pročitale su slikovnicu Luke Paljetka-MIHO PRACAT.

Sara nam je na hrvatskom jeziku pročitala odlomak iz knjige Paula Coelha-ALKEMIČAR.

Na kraju smo se zasladili bombonima kojima nas je počastila knjižničarka.

Proveli smo prekrasna dva školska sata u Parku mladih družeći se, slušajući i uživajući u prozi i poeziji na sedam europskih jezika. Još jednom smo dokazalii da se  znamo zabavljati s knjigom u ruci.

Knjižničarka