DANI RANKA MARINKOVIĆA NA GOSPODARSKOJ ŠKOLI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 5. 2013.

Stotu obljetnicu rođenja Ranka Marinkovića, nezaobilazne ličnosti hrvatske kulture i književnosti, naša škola proslavila je  2.5.2013. javnim predstavljanjem rezultata Projekta Marinković. Ovaj je veliki autor svojim radom i djelima nadahnuo  učenike 4.E razreda da osmisle javno predstavljanje njegova života i stvaralaštva u  knjižnici naše škole.

Pano koji prikazuje stvaralaštvo Ranka Marinkovića.

Program je počeo projekcijom sa svrhom upoznavanja  Marinkovićeva života i rada,  nastavio se čitanjem učeničkih radova nadahnutim Marinkovićevom Glorijom, a završio dramsko-scenskim nastupom  učenica Aleksandre Hrman i Valentine Košćak, koje su  interpretirale ulomak iz poznate Marinkovićeve novele Ruke. Na kraju programa svi zainteresirani mogli su razgledati literarne, novinarske i likovne radove učenika koji su sudjelovali u projektu.

Ruke - Valentina i Aleksandra

Projekt Marinković ostvaren je uz vodstvo  Željke Kristan, prof. hrvatskog jezika i uz svesrdnu pomoć prof. Barbare Dukarić, naše knjižničarke, koje su nam pomogle da opus Ranka Marinkovića, jednog od najvećih hrvatskih književnika 20 stoljeća, upoznamo i doživimo na jedan nov i orginalan način.

4.e razred