TJEDAN EUROPE U GOSPODARSKOJ ŠKOLI

Autor: Vjekoslav Mauriček, 13. 5. 2013.

Petak, 13. svibnja 2013. godine kratkim programom obilježen je tjedan Europe u Gospodarskoj školi.

Od 1985. godine, tjedan u kojem je nadnevak Schumanove deklaracije  9. svibanj i dan osnivanja Vijeća Europe 5. svibanj, obilježava se tjedan Europe. Europska unija trenutačno okuplja više od 500 mil. stanovnika iz 27 država, a ove godine Uniji se pridružuje i Hrvatska.  Kako bismo dostojno obilježili  ovaj tjedan, učenici pod vodstvom profesora stranih jezika izradili su prezentaciju o Hrvatskoj i o ostalim  zemljama članicama Europske Unije.  Razglednicama i fotografijama Lijepe Naše ukrašena su i dva panoa slikovitog naziva „ Hrvatska - dobro srce Europe “.

Također smo pripremili i  kratki glazbeni program za sve učenike i profesore. Na koncertu je nastupalo jedanaest učenika naše škole: Dora Sakač, Katarina Štorga, Valentina Kadi, Helena Hubak, Anja Vučković, Petra Odeljan, Nikolina Đuras, Anđelina Jerešić, Bernard Jozić, Melanija Petrinec i Dalia Poustecki. Izvodili su pjesme na stranim jezicima i skladbe poznatih europskih skladatelja. tjedan Europe se obilježava već tradcionalno i veselimo se sljedećem za godinu dana.

Tanja Satončić i Lana Pupek