> NASLOVNICA
IZDVAJAMO

UČENICI GOSPODARSKE ŠKOLE USPJEŠNI I OVE ŠKOLSKE GODINE

Autor: Vjekoslav Mauriček, 16. 5. 2013.

Učenici Gospodarske škole Varaždin sudjelovali su na brojnim natjecanjima i postigli izvrsne rezultate.

Još jednom čestitamo svim učenicima i profesorima na uloženom trudu, radu, ustrajnosti i u konačnici uspjesima postignutim na natjecanjima. Želimo im puno sreće i uspjeha na nadolazećim natjecanjima u sljedećoj školskoj godini!

U subotu, 17. studenoga 2012. godine, u Zagrebu je, u organizaciji Hrvatskog stenografskog društva, održano 34. državno natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji pod nazivom Dan tipkovnice. Na natjecanju je, u skupini A – vrhunski daktilografi (praktičari), nastupilo 12 natjecateljica, dok je u skupini B – učenici, nastupio 31 natjecatelj.
Iz Gospodarske škole u Varaždinu, na natjecanju su sudjelovale dvije učenice 4. A razreda, smjer poslovni tajnik i to Irena Ježovita i Ivana Kokot, a pratila ih je njihova profesorica i mentorica Mira Šincek, prof. savjetnica.

UČENICE IRENA JEŽOVITA I IVANA KOKOT - DRŽAVNO NATJECANJE U KOMPJUTROSKOJ DAKTILOGRAFIJI

U jakoj konkurenciji najboljih učenika daktilografa iz trinaest gradova Hrvatske, učenice Gospodarske škole su bile vrlo uspješne. Ivana Kokot je osvojila prvo mjesto u kategoriji učenika i postigla izuzetno visok rezultat u prijepisu - 435,9 neto znakova u minuti, što odgovara brzini koju postižu profesionalni daktilografi. Ivana Kokot odabrana je da bude uz prve četiri najbolje plasirane profesionalne daktilografkinje dio hrvatske ekipe koja će nastupiti na Svjetskom prvenstvu, natjecanju koje se organizira u sklopu 49. kongresa INTERSTENO od 13. do 19. srpnja 2013. godine u Ghentu u Belgiji. Ovo je prvi put da će jedna učenica biti dio državne ekipe koja se natječe na svjetskom natjecanju.

Naši su učenici svestrani. Tihomir Bendelja, učenik 4.E razreda i dalje je vodeći na natjecanjima u twirlingu! Tihomir je naslov prvaka osvojio na Europskom prvenstvu u Amsterdamu.

TIHOMIR BENDELJA SVJETSKI I EUROPSKI PRVAK U TWIRLINGU

Učenici Gospodarske škole ponovo su izradili najbolji poslovni plan! Na Nacionalnom savjetovanju o gospodarstvu i poduzetništvu održanom  u Toplicama Sveti Martin od 9. do 11. svibnja 2013.godine, učenici 4.O razreda  Robi Špoljarić, Anamaria Pranjić i Petra Šestak s mentoricom profesoricom Olgicom Nikolić, osvojili su prvu nagradu za svoj Poslovni plan - Koš za kompostiranje organskog otpada.

MENTORICA OLGICA NIKOLIĆ TE UČENICI ROBI ŠPOLJARIĆ, ANAMARIA PRANJIĆ I PETRA ŠESTAK - PRVA NAGRADA ZA NAJBOLJI POSLOVNI PLAN

U Varaždinu je od 3. do 5. travnja održano Državno natjecanje prodavača. Naša je učenica 3.P razreda, Iva Čurila, pod vodstvom mentorice profesorice Ane Paripović osvojila prvo mjesto.

UČENICA IVA ČURILA S MENTORICOM PROFESORICOM ANOM PARIPOVIĆ - OSVOJENO PRVO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU PRODAVAČ

U Srednjoj školi Čakovec od 14. do 16. travnja održano je Državno natjecanje iz znanja španjolskoga jezika na kojem je prvo mjesto osvojila učenica 4.H razreda Andrijana Meštrić. Andrijana je pokazala zavidno znanje španjolskoga jezika u svim dijelovima natjecanja, a posebno u dijelu prezentacije na zadanu temu i usmenog dijela ispita na kojima je dobila više bodova od svojih protivnika.

Gospodarska škola bila je i domaćin Državnom natjecanju komercijalista od 3. do 5. travnja 2013. godine. Tim naše škole osvojio je treće mjesto. Čestitamo učenicima 4.K razreda - Petri Kaniški, Mihaelu Milec, Anamariji Mišak i njihovoj mentorici profesorici Sandri Kuča.

UČENICE PETRA KANIŠKI, MIHAELA MILEC, ANAMARIJA KANIŠKI - OSVOJENO TREĆE MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU KOMERCIJALISTA

Osim u izvrsnom poznavanju španjolskog jezika, naši su se učenici iskazali i u poznavanju engleskog jezika. Od 22. do 24. travnja 2013. godine održano je Državno natjecanje iz engleskog jezika u Šibeniku. Iz naše škole sudjelovalo je troje učenika: Andrijana Meštrić (4.H), Antonia Novak (4.M) i Lovro Kuhar (4.E). Prvog dana bilo je svečano otvorenje u naselju Solaris, drugi i treći dan rezervirano je bilo za natjecanje. Drugog dana održani su pismeni ispiti i organiziran je razgled grada Šibenika uz pratnju turističkih vodiča. Treći dan održani su usmeni ispiti, a u popodnevnim satima bila je podjela priznanja najboljima. Andrijana je osvojila četvrto mjesto, Antonia peto, a Lovro jedanaesto mjesto. Čestitamo učenicima i njihovim mentorima Renati Mađarić, Almi Deliji i Vanji Perši.

UČENICI ANDRIJANA MEŠTRIĆ, LOVRO NOVAK I ANTONIA KUHAR - DRŽAVNO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA U ŠIBENIKU

Državno natjecanje GASTRO održano je u Omišu. Gospodarska škola Varaždin nastupila je u disciplini broj 1: Pripremanje menu-a i u disciplini broj 6: Poslovanje recepcije hotela. Učenica 3.V razreda, Valentina Oreški, osvojila je peto mjesto u prvoj disciplini, a njezin mentor bila je profesorica Nevenka Bosilj. Učenica 4.H razreda Matea Tenko osvojila je sedmo mjesto u šestoj disciplini uz podršku svog mentora Igora Skupnjaka. Učenicima i profesorima na ovom je natjecanju potporu pružila i ravnateljica Gospodarske škole, Katica Kalogjera-Novak, dipl. ing. matematike.

RAVNATELJICA GOSPODARSKE ŠKOLE, KATICA KALOGJERA NOVAK, UČENICA VALENTINA OREŠKI, PROFESOR IGOR SKUPNJAK I MATEA TENKO - DRŽAVNO NATJECANJE GASTRO U OMIŠU

Valentina Oreški, osim što je odlično pripremila menu, sudjelovala je i na Kamelija kupu održanom od 30. studenog do 5. prosinca 2012. u Varaždinskim Toplicama povodom Dana hrvatskog kulinarstva. Osim nje, natjecali su se u skupini Josip Huzjak i Lucija Modrić pod vodstvom profesorice mentorice Nevenke Bosilj. Učenici su osvojili treće mjesto.

Naši su sportaši također postigli sjajne rezultate. Na Državnom natjecanju u Poreču (1. – 3. svibnja) mladi su rukometaši osvojili peto mjesto pod vodstvom profesora Milivoja Kobala. Čestitke profeosru Kobalu i mladićima rukometnog tima: Denisu Srnecu, Domagoju Hajsoku, Borni Radiću, Luki Vidoviću, Andreju Trtinjaku, Robiju Špljariću, Danijelu Melnjaku, Denisu Bogoviću, Luki Trojko, Ivanu Mališi, Patriku Hrmanu, Igoru Balažinecu, Matiji Martinoviću i Bruni Varšiću.

Ne zaostaju ni mladi poduzetnici. Učenici 4.O razreda Patricija Janušić, Mihael Blažeković i Valentina Kovačić osvojili su deseto mjesto na natjecanju Mladi poduzetnik, održano u Čakovcu 18. i 19. travnja. Osim pohvalnog rezultata na državnom natjecanju, učenici su pod vodstvom svoje mentorice profesorice Ivane Česi na Smotri vježbeničkih tvrtki osvojili nagradu za najbolji vizualni identitet štanda vježbeničke tvrtke.

UČENICI PATRICIJA JANUŠIĆ, MIHAEL BLAŽEKOVIĆ I VALENTINA KOVAČIĆ NA NATJECANJU "MLADI PODUZETNIK"

No, ni tu nije kraj uspjesima naših učenika na državnim natjecanjima. Na Državnoj smotri LIDRANO 2013. koja se održala u Primoštenu od 9. do 11. travnja ove godine sudjelovale su naše učenice Adela Prstec u literarnom izrazu (Ne služe me riječi ovih dana) i Dalia Poustecki u samostalnom novinarskom radu (Uspio sam mada nisu svi mislili da mogu). Učenice su sa svojim mentoricama, Spomenkom Dragović i Nadicom Kolarić Levatić, prisustvovale okruglim stolovima koje su održali predstavnici povjerenstava (književnici i novinari).

UČENICA DALIA POUSTECKI, PROFESORICA NADICA KOLARIĆ LEVATIĆ, PROFESORICA SPOMENKA DRAGOVIĆ I UČENICA ADELA PRSTEC - LIDRANO 2013. U PRIMOŠTENU

Klementina Svetec, učenica je 1.B razreda Gospodarske škole Varaždin, smjera Ekonomske gimnazije. Svojom upornošću, marljivošću i trudom pokazuje lijepe rezultate u školi koju pohađa i sportu kojim se bavi od ranog djetinjstva. Klementina je članica plivačkog kluba „Minerva“ iz Varaždinskih Toplica, te zbog iznimnih rezultata pripada i „Hrvatskom plivačkom savezu“. Ove godine u travnju bila je sudionica Međunarodnog plivačkog mitinga za osobe s invaliditetom „Alpe Adria mitinga“ u Austriji, gdje je sudjelovalo 150 natjecatelja iz raznih zemalja, te je osvojila prva mjesta u disciplinama „50 leđno“ i „50 slobodno“. Ovo je natjecanje bilo odlučujuće za konačan izbor kandidata za Državno natjecanje osoba s invaliditetom. Zapaženi uspjesi koje postiže, razlog su za plasman najviše razine. Klementina će za Hrvatsku reprezentaciju nastupiti na „Olimpijskim igrama gluhih“ ove godine, koje će se održati u Sofiji, glavnom gradu Bugarske.

UČENICA KLEMENTINA SVETEC - OSVOJENO PRVO MJESTO U DISCIPLINAMA „50 LEĐNO“ I „50 SLOBODNO" NA MEĐUNARODNOM PLIVAČKOM MITINGU ZA OSOBE S INVALIDITETOM "ALPE ADRIA MITING"