Idemo na Medvednicu!

Autor: Vjekoslav Mauriček, 14. 2. 2009.

Svoj četvrti izlet u ovoj školskoj godini Planinari Gospodarske škole organiziraju na zagrebačku Medvednicu, a sve učenike i nastavnike pozivaju da im se pridruže!

Planinari Gospodarske škole

pozivaju vas na zimski izlet na

MEDVEDNICU

subota, 14. veljače 2009. g.

Okupljane i  polazak:  7.30, autobusni kolodvor Varaždin

Plan izleta: vožnja autobusom preko Zagorja (Stubice) do Hunjke (875 m).

Planinarenje:

-         od Hunjke preko 500 Horvatovih stuba (atraktivno spuštanje kroz kamenite stube, pokraj malih ponora i spilja) do doline potoka Srnec; 35 do 40 minuta.

-         nastavak planinarenja do Hunjke i dalje do doma na Puntijarki (957 m); oko 30 minuta lagane i ugodne šetnje. Kod Puntijarke odmor. Nastavak dalje preko skijaških terena (livada) do Sljemenske kapelice i na vrh Medvednice – Sljeme 1033 m; oko 35 do 40 minuta.

-         Od Sljemena nastavljamo do Tomislavca i dalje se spuštamo do planinarskog doma Grafičar – još 30 minuta.

-         Planinarski dom Grafičar (840 m) mjesto je na kojem ćemo se duže zadržati. Jedna grupa odlazi u neposrednu blizinu doma do RUDNIKA ZRINSKIH i uz stručno vođenje razgledavaju stare rudnike.

Druga grupa za to vrijeme ima odmor kod doma (mogućnost kraće  šetnje od 10 min. do zanimljive kapelice Sv. Jakoba na 869 m odakle je prekrasan pogled).

Nakon što se prva grupa vrati s razgleda rudnika, odlazi druga grupa.

Od Grafičara autobusom nastavljamo prema podnožju Medvednice u smjeru Zagreba. Zaustavljamo se ispod Medvedgrada i odlazimo prošetati prostorima starog grada i razgledati zidine i kule. Nakon toga nastavljamo vožnju prema Varaždinu. Polazak za Varaždin u 17 sati, a povratak je pridviđen oko 19 sati.

Prijaviti se možete do petka, 13. veljače!

Upute za izlet: obući se toplije, sukladno vremenskoj prognozi, slojevita odjeća, obavezne planinarske cipele ili barem čvrste patike s jakim đonom (snijeg!), zaštita protiv kiše (kabanica ili nepromočiva jakna), rezervna potkošulja i majica.

Hranu ponijeti sa sobom u naprtnjači (sendviči i voda). Na Medvednici ima nekoliko domova gdje se može pojesti i topli obrok.

Nošenje i konzumiranje alkohola na izletu je zabranjeno!

Dodatne informacije, suglasnosti roditelja i novac za kartu kod prof. Šincek, prof. Novoselec ili prof. Mihalina Zorana.

Izlet je organiziran uz pomoć Varaždinske županije!

Dobrodošli u planine!