Održan Sajam poslova na Gospodarskoj školi

Autor: Administrator , 26. 3. 2009.

Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna služba Varaždin organizirala je drugi Sajam poslova u Varaždinskoj županiji, čiji je cilj bio ojačati partnerstvo za zapošljavanje svih sudionika koji na bilo koji način sudjeluju u razvoju regionalnog tržišta rada, te omogućiti bolju usklađenost ponude i potražnje na tržištu rada.

Sajam poslova na Gospodarskoj školi, 27. ožujka 2009. g.

Sajam poslova namijenjen je poslodavcima, nezaposlenim osobama, studentima, učenicima završnih razreda osnovnih i srednjih škola, te svima ostalima koji se žele upoznati sa stanjem na tržištu rada Varaždinske županije.

Na Sajmu poslova poslodavci će moći predstaviti svoju tvrtku većem broju potencijalnih zaposlenika kroz izložbene pultove, informirati sve zainteresirane o poslovanju i razvojnim planovima njihove tvrtke, te potrebama za kadrovima. Također imat će priliku steći uvid u ponudu trenutno raspoložive radne snage na lokalnom tržištu rada, te kroz zaprimanje životopisa i direktan kontakt s posjetiteljima nadopuniti njihovu bazu potencijalnih zaposlenika.

Nezaposlene osobe, studenti, učenici, i svi koji se žele upoznati sa ponudom na tržištu rada – na Sajmu poslova moći će ostvariti kontakte s većim brojem poslodavaca i predati im svoje životopise, te se bolje upoznati s potrebama poslodavaca za kadrovima određenih zanimanja, upoznati se s obrazovnim programima u srednjim školama i fakultetima Varaždinske županije, informirati se o mogućnostima stipendiranja i kreditiranja obrazovanja, prisustvovati radionici „Vještine traženja posla“, te kroz računalni program „Moj izbor“ istražiti koji im tipovi poslova i zanimanja najviše odgovaraju.

Partneri će se predstaviti kroz izložbene pultove, te sudjelovati će na tribini. Komore će predstavljati poduzetnike i njihove potrebe za zapošljavanjem. Županija i gradovi će predstaviti mogućnosti stipendiranja i  kreditiranja učenika i studenata, te pružiti informacije o svojim poduzetničkim zonama i kadrovskim potrebama u tim zonama.

Obrazovne ustanove (srednje škole, Veleučilište, fakulteti, škole stranih jezika i informatičke škole) predstaviti će svim zainteresiranima mogućnosti redovitog srednjoškolskog obrazovanja i obrazovanja odraslih.

Također, svi posjetitelji pozvani su na tribinu na temu: Odabir pr(a)vog zanimanja. Prezentacije na tribini održat će: Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područna služba Varaždin, te mr.sc. Slavenka Majski-Cesarec, dr. med., specijalist medicine rada. Sudionici tribine biti će i predstavnici obrazovnih institucija i poslodavaca.