DAN JABUKE - KRALJICE VOĆAKA

Autor: Administrator , 20. 10. 2009.

Drugu godinu zaredom Gospodarska škola obilježila je svjetski Dan jabuke - 20. listopada.

Odličnog okusa, bogata vitaminima i hranjivim sastojcima - jabuka, sigurno zaslužuje da je zovemo kraljicom voćaka, a kako 20. listopada obilježavamo Dan jabuka, poklonit ćemo njezinom visočanstvu zasluženo mjesto.

I ove kao i prošle godine, svaki je učenik dobio po jednu jabuku kako bi upotpunio svoju prehranu. U obilježavanje tog dana uvedeni su i novi sadržaji: izložba kolača od jabuka koje su pripremili naši učenici - ugostitelji, plakati koji su ilustrirali postupak izrade kolača, prikazi jabuke i njene uloge u književnosti, slikarstvu i religiji.

Vrhunac obilježavnja bila je sadnja dva stabla starih sorti jabuka u školskom dvorištu.

Večernji list, 25. 10.